Jak je to s délkou svatebního focení? Je to velmi jednoduché: ve svatební sezonu (duben až říjen) na sobotní termíny je minimální doba svatebního focení šest hodin. Jestli si budete přát mou přítomnost šest, sedm, osm, …..  dvanáct nebo více hodin záleží jen na vás. Já vám budu k dispozici podle vašeho přání.

Jaká je podle tebe optimální délka svatebního focení? Těžká otázka :), ale odpovím jak to cítím. Vlastních svateb nezažijete, nejspíš, zase tak moc :), takže si myslím, že stojí za to uvažovat o focení od příprav třeba do začátku večerní zábavy. Délka takového focení se obvykle pohybuje v rozmezí 10-12 hodin.

Přijímáš i kratší svatební focení než těch šest hodin? Ano, pokud máte svatbu v jiný den než sobotu anebo v termínech od listopadu do března, můžeme se domluvit i na kratší době. Konkrétní podmínky pak spolu vyřešíme individuálně.

Máš i nějaké svatební balíčky? Nemám, dříve ano, ale už ne. Ceník založený na době focení je podle mě nejférovější. Navíc mě nedává smysl, aby zákazník platil i o co nemá zájem jenom z toho důvodu, že to balíček obsahuje.

Za jak dlouho fotky dostaneme? Standartní doba dodání je 2-3 týdny od termínu svatby.

Dostaneme fotky v plném rozlišení nebo jen zmenšené? Samozřejmě v plném rozlišení :). Fotky předávám ve třech velikostech: v plném rozlišení, zmenšené pro prohlížení a zmenšené pro sdílení. Cena také obsahuje slideshow z nejlepších záběrů.

Kolik fotek ze svatby dostaneme? Řídím se jednoduchým pravidlem: za každou hodinu focení minimálně 20 upravených snímků. Například tedy z 10-hodinového focení min. 200 upravených snímků. 

V portfoliu máš hodně černobílých fotek, dostaneme je i v barevné verzi? Ano, všechny fotky dostanete v barevné i černobílé verzi.

Dáš nám i neupravené fotky? Ano, v samostatné složce dostanete všechny pořízené záběry (tedy i ty tzv. neupravené). Smažu jen nepovedené a ty, které jsou si velmi podobné. Na každé pořízené fotce, jste vy nebo vám blízký člověk, a myslím, že je škoda je smazat jen proto, že to nemám v ceníku. Ostatně u fotografa by nemělo platit, že neupravené fotka rovná se špatně vyfocená fotka:). Toto pravidlo dodržuji i u portrétního focení.

Jak nám svatební fotky předáš? Zatím jsem nepodlehl módě levných čínských USB, ale kdo ví :). Zatím předávám na DVD s přebalem (nebo si je můžete stáhnou z galerie, kterou vám vytvořím).

Vytiskneš nám fotky nebo fotoknihu? Samozřejmě, rád. Základní cena tisk neobsahuje, ale můžete si jej kdykoliv přiobjednat. Někdo chce mít spoustu malých fotek, někdo chce krásnou fotoknihu, někdo si přeje velkou fotku na zeď. Toto je také jeden z důvodů, proč nemám balíčky, tisíc lidí - tisíc chutí. Fotky, fotoknihy i zarámované fotografie vám připravím a nechám vytisknout v kvalitním fotolabu www.kvalitnifotky.cz. Svým zákazníkům ponechávám MOC podle jejich ceníku. Tato nabídka platí nejen pro svatební, ale i všechna ostatní focení.

Jak se máme připravit na focení v atelieru? Pokud máte svoji vizážistku nebo se bude líčit sama, nebojte se použít výraznější líčení, někdy se uvádí o 50% více než obvykle. V případě zájmu vám samozřejmě můžu vizážistku i zajistit.

A co na sebe? Před focením se domluvíme, obecně ve zkratce: volte raději oblečení jednobarevné nebo jednoduché vzory. Pokud budeme fotit i skupinky, věnujte prosím pozornost vzájemnému "sladění". Na focení si klidně vezměte přineste dvě tašky, něco vybereme :).

Chtěla bych glamour fotky ale nepřeji si jejich zveřejnění, je to možné? Samozřejmě, ať se jedná o svatbu nebo portrétní focení, vždy požádám o svolení se zveřejněním pro mou vlastní propagaci. Pokud si někdo zveřejnění nepřeje, tak to respektuji a kdo mě zná ví, že držím slovo. Tímto také děkuji všem, kdo se zveřejněním souhlasili a vlastně tak umožnili vznik tohoto webu :)

Ztratili jsme DVD s fotkami a nemáme zálohu, co teď? Žádné neštěstí, fotky mám na vlastních zálohách a archivuji.

Kde všude fotíš? Standardně po celé České republice a Slovensku

Můžeme se u tebe koupit dárkový poukaz na focení? Jasně, mrkněte na stránku Dárkový poukaz

Fotíš i miminka a jak stará? Ano, a rozhodně Vás neodmítnu když bude mimčo starší šesti týdnů. Jenom ode mne prosím neočekávejte, že budu Vaše dítě "instalovat" do krkolomných póz. Mám za to, že i ten malý tvoreček má právo na trochu důstojnosti :) U miminek do 6-týdnů doporučuji focení u vás doma.

Chtěli by jsme nafotit křtiny, můžeme se na tebe obrátit? Určitě, budu rád. Fotím nejen křtiny, ale i svaté přijímání a další soukromé akce. Pro tyto soukromé reportáže nemám nějaký rámcový ceník, zavolejte nebo napište, určitě se domluvíme.

Nenašli jste odpověď na svou otázku? Zavolejte, napište nebo pošlete zprávu